Zamknij

Kukiz o odrzuceniu JOW-ów: Nie będę robił z siebie bałwana i wystawał przed Pałacem Prezydenckim

Redakcja
16.01.2018 21:22
Kukiz o odrzuceniu JOW-ów: Nie będę robił z siebie bałwana i wystawał przed Pałacem Prezydenckim
fot. Radio ZET

- Co ja tam będę bałwana z siebie robił przed tym Pałacem? - odpowiada Paweł Kukiz na pytanie, czy będzie protestował w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych. 

Paweł Kukiz był gościem Popołudnia Radia ZET we wtorek. Twierdzi, że USA, Wielka Brytania czy Australia mają silną pozycję na świecie także dzięki JOW-om. - My nie mamy, bo pan prezydent zapomniał, co mowił jeszcze niedawno, że należy dyskutować nad wprowadzenim JOW-ów w parlamencie - dodaje.

Paweł Kukiz odniósł się też do kwestii ewentualnej współpracy z Januszem Korwinem-Mikke. 

- Od dłuższego czasu są oddolne naciski na to, by zjednoczyć reformatorskie, wolnościowe ruchy. Chodzi o endecję, narodowców, kukizowców. Podchodzę do tego ostrożnie. endecje, Okazuje się, że narodowców już nie mam, nad czym szczególnie nie ubolewam - mówi. - Ustaliliśmy, że zrobimy dwa oddzielne sondaże w znanych polskich sondażowniach z pytaniem, czy taka koalicja do sejmików wojewódzkich ma sens - dodaje.

Kukiz był też pytany, dlaczego nie lubi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - To nie jest tak, że nie lubię - prostuje. - Grałem przez kilka lat, do momentu, kiedy WOŚP nie wpadł na pomysł zakupu karetek, w czasie, gdy Sejm kupił sobie tabun nowych Lancii. Widziałem w tym pewien dysonans - tłumaczy. - Napisałem nawet piosenkę "Państwo Wielkiej Powszechnej Niemocy". Chyba się wtedy poobrażaliśmy wszyscy na siebie i tak to się skończyło.

Kukiz zastrzega jednak, że "jest ostatnią osobą, która byłaby wrogiem WOŚP". Mówi jednak o potrzebie porządku i transparentności. - Orkiestra zamieniła się w łatacz dziur i przykrywkę nieudolności rządzących. Gdybym został poproszony to być może bym zagrał, po prostu nie chciałem się wpychać - mówi.  

Kukiz odpowiedział też na pytanie, czy wsparł WOŚP. - nie wychodziłem wtedy z domu - mówi. - Jednak proszę sprawdzić mojego Facebooka. Praktycznie cały dzień poświęciłem akcji zbierania środków na respirator dla małej dziewczynki.

- Uważam, że nie ma nic złego w takich akcjach - mówi odnosząc się do WOŚP.  - Jednak ale jest to mało transparentne. Ciężko mi zrozumieć sytuację, że zespoły grają za darmo. Powinny dostawać pieniądze, które przeznaczą na sprzęt. Wtedy wszystko mamy w papierach - wyjaśnia. - Nie podejrzewam jednak WOŚP o żadne malwersacje, Broń Boże - zastrzega stanowczo. 

Kukiz odniósł się też do wywiadu z Kazikiem i komentarza Jacka Żakowskiego w tej sprawie. - Przyturbował Kazika (Żakowski - przyp. red.) to go poturbowałem - wyjaśnia. - Mówienie o kimś, kto wyraża swoje poglądy, że jest ćwiercinteligentem jest obraźliwe także dla słuchaczy Kazika. Przez taką bufonadę i arogancję te tzw. salony, do których należy Żakowski, są piętnowane i poniosły sromotną porażkę - konkluduje.

RadioZET.pl/KM