Zamknij
Pożar na działce letniskowej w Międzyrzeczu
3 Zobacz galerię
fot. screen PSP w Międzyrzeczu Facebook

W pożarze dwóch przyczep kempingowych i dwóch samochodów na działce letniskowej nad jeziorem Żółwin w Kuligowie zginął mężczyzna. Jego zwłoki znaleziono w spalonej przyczepie – poinformowali strażacy z PSP w Międzyrzeczu (woj. lubuskie).

Do tragicznego w skutkach pożaru na działce letniskowej doszło w poniedziałek 6 grudnia wczesnym popołudniem. Strażacy przekazali, że paliły się przyczepy i samochody we wsi Kuligowo na jednej z działek letniskowych nad Jeziorem Żółwin.

W akcji brały udział trzy zastępy gaśnicze. Po opanowaniu żywiołu strażacy przeszukali pojazdy i przyczepy kempingowe. W jednej z przyczep natrafili na zwęglone zwłoki mężczyzny.

Kuligowo: Pożar na działce letniskowej. Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki

"Policjanci z Międzyrzecza pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego doszło na działce letniskowej nad jeziorem w Kuligowie. W spalonej przyczepie kempingowej znaleziono zwłoki mężczyzny" - poinformował we wtorek Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Po pożarze na miejsce przybyli biegły z zakresu pożarnictwa, który prowadził oględziny, lekarz, policjanci oraz prokurator. W celu ustalenia przyczyny zgonu i potwierdzenia tożsamości mężczyzny zarządzono sekcję zwłok. Śledztwo mające wyjaśnić przyczynę tragedii nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu.

RadioZET.pl/PSP Międzyrzecz Facebook/PAP - Marcin Rynkiewicz

C