Zamknij

Drony w pogoni za pytonem [NOWE FAKTY, GALERIA]

Redakcja
16.07.2018 10:43
Kulisy akcji poszukiwawczej pytona. Z powietrza węża szukają drony
fot. Animal Rescue Poland/Facebook

Minęła dziewiąta doba poszukiwań pytona pod Warszawą. Groźny wąż nadal pozostaje nieuchwytny. Tereny w pobliżu miejscowości Gassy i Ciszyca patrolują z powietrza drony. Akcję utrudnia deszczowa pogoda.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Organizacja Animal Rescue Poland, która na własną rękę prowadzi poszukiwania 5-metrowego pytona po tym, jak z akcji wycofali się strażacy i policjanci, opublikowała najnowsze zdjęcia i komunikat.

Zobacz także

W poszukiwaniu śladów węża korzystają z dronów, które gromadzą materiał fotograficzny do analizy.

„Eksperci będą na miejscu sprawdzać typowane miejsca oraz sukcesywnie sprawdzać te miejsca, które do dziś nie zostały zweryfikowane ze względu na swoją niedostępność” – napisano w oświadczeniu.

Zobacz także

Drony latają nad strefą poszukiwań tylko wtedy, kiedy pozwala na to aura. Następnie eksperci organizacji podczas ulew analizują zebrane materiały.

„Po wytypowaniu tropów do weryfikacji udają się w teren, a podczas okna pogodowego mogą podejmować próby sprawdzenia najmniej dostępnych miejsc, których jest tam bardzo dużo” – tłumaczy Animal Rescue Poland. Drony sprawdzają również brzegi Wisły po obu stronach rzeki.

Służby przerwały poszukiwania

Dodano, że miejsce znalezienia wylinki gada na wysokości miejscowości Gassy koło Konstancina-Jeziorny „będzie strefą szczególnej uwagi i ostrożności”. „Jest to teren szczególnie trudny dla poszukujących” – dodano w komunikacie.

Akcja poszukiwawcza nadal koncentruje się na terenie przylegającym do Wisły od miejscowości Ciszyca do Gass, „nie wykluczając samej rzeki i terenów do niej przyległych”.

Zobacz także

W sobotę, 14 lipca służby zawiesiły swój udział w akcji poszukiwawczej groźnego węża. „Zostaliśmy zapewnieni, iż Straż (Pożarna) jest gotowa do udzielenia nam wsparcia w przypadku, gdyby taka konieczność zaistniała” – napisano w komunikacie.

RadioZET.pl/PTD