Kurier i magazynier zrobili narkotykowy biznes. Nie wyszli na tym dobrze

Redakcja
24.04.2018 17:09
Kurier i magazynier zrobili narkotykowy biznes. Nie wyszli na tym dobrze
fot. Policja

Blisko 1 kg marihuany, ponad pół kilograma amfetaminy, mefedron, ponad 6 tys. zł na poczet przyszłych kar i grzywien oraz zatrzymani mężczyźni, to wynik pracy policjantów zwalczających przestępczość narkotykową z Woli - podała policja.

- Policjanci z wydziału kryminalnego wolskiej komendy kolejny raz udowodnili swoją skuteczność w działaniach przeciwko handlarzom narkotyków. Praca operacyjna kryminalnych doprowadziła ich do ustalenia dwóch mężczyzn: kuriera i osoby odpowiedzialne za magazynowanie narkotyków znacznej ilości, w jednym z wolskich mieszkań - poinformowali policjanci.

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Pierwszy wpadł w mieszkaniu, w którym dosłownie walały się narkotyki. Drugi... kiedy odwiedzał pierwszego. Chwilę później z jego odzieży wypadła torebka z ponad 700 tabletkami, które nie były legalne. Potem sytuacja obu panów tylko się pogarszała.

- Policjanci znaleźli w mieszkaniu plastikowe pudełko z białą sypką substancją, tabletki, wagi elektroniczne, folię do zgrzewania, torebki strunowe, susz roślinny oraz 6 tysięcy złotych. Zabezpieczone substancje trafiły do laboratorium kryminalistycznego. Badanie wykazało, że jest to blisko 1 kilogram marihuany, ponad pół kilograma amfetaminy, ponad 300 gramów mefedronu i ponad 133 gramów substancji psychotropowej MDMA - informuje policja.

Później okazało się, że jeden z mężczyzn już był poszukiwany listem gończym. Obu wielokrotnie notowano za różne przestępstwa. Teraz usłyszeli zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec nich środka izolacyjnego. Sąd aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.