Zamknij

Ciało 13-letniej dziewczynki znalezione w strumyku. Uciekła z domu dziecka

08.01.2021 19:37
Ciało 13 latki znalezione w strumyku
fot. Tomasz Jastrzebowski /REPORTER

Ciało 13-letniej dziewczynki zostało znalezione w Kurzętniku (woj. warmińsko-mazurskie). Wiadomo, że nastolatka była podopieczną domu dziecka w Pacółtowie. Ciało dziewczynki zostało znalezione w strumyku.

Ciało 13-latki zostało znalezione przez przypadkowego przechodnia. Tragiczne odkrycie miało miejsce 8 stycznia 2021 roku w godzinach porannych. Mężczyzna, która znalazł zwłoki w strumyku w Kurzętniku, powiadomił o tym policję w Nowym Mieście Lubawskim. Na miejsce pojechali policjanci i prokurator.

Podczas oględzin nie znaleziono śladów działania osób trzecich. Sekcja zwłok, która może dać odpowiedź na pytanie, co było przyczyną śmierci dziewczyny, została zaplanowana na wtorek - poinformował prokurator Sławomir Karmowski.

Kurzętnik. Ciało 13-latki znalezione w strumyku

13-latka to podopieczna domu dziecka w Pacółtowie, oddalonym od Kurzętnika o ok. 6 km. Dziewczyna była widziana w placówce w czwartek między godziną 15 a 16. Gdy w domu dziecka zorientowano się, że nastolatka zniknęła, wszczęto jej poszukiwania.

O znalezieniu ciała młodej dziewczyny informowało rano "Radio Olsztyn". - Policja i prokurator w Nowym Mieście Lubawskim wyjaśniają okoliczności śmierci dziewczyny. Jej ciało znaleziono w Kurzętniku – informował st. asp. Bartłomiej Smarz.

RadioZET.pl/ PAP/ Radio Olsztyn