Zamknij

Noworodek pozostawiony w oknie życia. Chłopczyk został zabrany na badania

23.07.2021 14:05
noworodek
fot. Shutterstock.com

Noworodek został znaleziony w oknie życia w Kutnie (woj. łódzkie). To kolejny taki przypadek. Chłopczyk — jak podali świadkowie — urodził się najprawdopodobniej w czwartek — poinformowała rzeczniczka kutnowskiej policji.

Okno życia funkcjonuje przy kutnowskiej siedzibie zgromadzenia Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża w Kutnie (Łódzkie). Chłopca pozostawiono tam w czwartek po południu.

Policja dostała zgłoszenie o pozostawieniu noworodka w oknie życia. "Nie doszło do przestępstwa"

- Dostaliśmy zgłoszenie, że w oknie życia pozostawiono noworodka — powiedziała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka kutnowskiej policji podkom. Edyta Machnik. - Potwierdziliśmy, że nie doszło do żadnego przestępstwa — zaznaczyła. - Dziecko zostało zabrane na badania do szpitala — dodała policjantka.

Wcześniej to siostry zajęły się maluszkiem. Chłopczyk — według świadków — urodził się najprawdopodobniej w czwartek. To kolejny taki przypadek w Kutnie w tym roku. W marcu znaleziono tam 6-dniowego chłopca. Obok dziecka leżał list. 

Okno życia w Kutnie, podobnie jak inne, jest tak zorganizowane, że pozostawienie dziecka jest bezpieczne dla malucha i anonimowe dla matki, która zdecyduje się na taki krok. Kiedy w miejscu, gdzie jest specjalny "koszyk" wyścielony kocem, pozostawione zostaje dziecko, w budynku zgromadzenia pasjonistek rozlega się alarm. Siostry natychmiast zajmują się noworodkiem i wzywają policję.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP