Kuwejt płaci 8 tys. zł miesięcznie. Wystarczy przyjąć pod dach arabskiego studenta

Redakcja
13.10.2017 14:06
Kuwejt
fot. Krzysztof Miłosz/Agencja Gazeta

Gościsz u siebie przez rok marynarza z Kuwejtu, a za to dostajesz... dwa tysiące euro miesięcznie, czyli w przeliczeniu na złotówki ponad 8 tysięcy. Propozycja Akademii Marynarki Wojennej spotkała się z gigantycznym zainteresowaniem mieszkańców Gdyni. Do Polski przyjechać ma 15 marynarzy, będą studiować na wydziale mechaniczno-elektrycznym.

Wymagania są bardzo rozległe: od zapewnienia wyżywienia przez organizację czasu wolnego aż po prowadzenie comiesięcznych sprawozdań. Najważniejsza jest jednak gościnność.

- Oczekujemy tego, że rodzina, która przyjmie takiego studenta, zajmie się nim właśnie jak członkiem rodziny, a nie jak gościem hotelowym - mówi Dominika Brągoszewska z Akademii Marynarki Wojennej.

Co ciekawe, rodzina nie musi znać angielskiego, bo marynarze z Kuwejtu mają jak najszybciej nauczyć się naszego języka. Telefonów do akademii były w tym tygodniu setki, choć konkretnych aplikacji do tej pory spłynęło kilkanaście, bo wniosek musi zawierać mnóstwo dokumentów.

To nie pierwsi studenci z krajów arabskich, którzy wstąpią w szeregi Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Od dwóch lat uczą się tu już bowiem młodzi ludzie z Kataru i Arabii Saudyjskiej. Do tej pory jednak mieszkali w akademikach.

RadioZET.pl/MBa/MP