Zamknij

Eksplozja na granicy z Białorusią. Samochód stanął w płomieniach

28.10.2021 17:06
Przejście graniczne
fot. Michał Dyjuk/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Wybuch na polsko-białoruskiej granicy. Jak podają media, jedna osoba została ranna wskutek eksplozji ładunku w studzience kanalizacyjnej w budynku kontroli pojazdów na przejściu granicznym w Kuźnicy (woj. podlaskie).

Wybuch na polsko-białoruskiej granicy. Jak poinformował portal Remiza.pl, do eksplozji doszło "w studzience kanalizacyjnej w budynku kontroli pojazdów na przejściu granicznym w Kuźnicy".

"Samochód znajdujący się w środku zapalił się. Jedna osoba została ranna" - czytamy na Twitterze. Do zdarzenia doszło na terenie, na którym od początku września obowiązuje stan wyjątkowy

Kuźnica. Wybuch na polsko-białoruskiej granicy. Samochód stanął w ogniu

- Prowadziliśmy działania gaśnicze na terenie przejścia granicznego w Kuźnicy [...] Nie mogę jednak zdradzić, z jakiego typu zdarzeniem mieliśmy do czynienia. Na tym obszarze trwa stan wyjątkowy, więc może się w tej sytuacji wypowiadać dla mediów jedynie straż graniczna - powiedział w rozmowie z Onetem rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w powiecie sokólskim. 

Onet zwrócił się z prośbą o komentarz właśnie do Straży Granicznej. Rzeczniczka Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz przekazała jedynie, że do wybuchu doszło w budynku Służby Celnej. 

RadioZET.pl/Twitter/Onet.pl