Zamknij

6-letnie dziecko potrącone na "pasach" w szpitalu. Kierowca miał czerwone światło

07.12.2021 14:55
Potrącenie 6-latka w Kwidzynie
fot. KPP w Kwidzynie

Policja zatrzymała 21-latka, który we wtorek rano w Kwidzynie potrącił na przejściu dla pieszych 6-latka przechodzącego przez jezdnię z mamą. Kierowca wjechał na "pasy" mając czerwone światło.

Do niebezpiecznego potrącenia 6-letniego dziecka doszło ok. godziny 7 rano w Kwidzynie na ulicy Braterstwa Narodów.

- 21-letni kierowca seata mając czerwone światło, wjechał na przejście dla pieszych i potrącił dziecko, które przechodziło z mamą przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych – powiedziała PAP Anna Filar, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.

Kwidzyn. Potrącił 6-letnie dziecko mając czerwone światło

Ranne dziecko zostało przetransportowane do szpitala. Na szczęście chłopiec nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rejonowym w Kwidzynie.

Policja przypomina, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa przechodniom, którzy są już na przejściu. Powinien zatrzymać się również wtedy, gdy piesi dopiero na nie wchodzą. W opisywanym przypadku kierowcę pogrążyło ponadto niedostosowanie się do sygnalizacji świetlnej. 

"Nowe regulacje nie zwalniają również pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. W dalszym ciągu zabrania się także pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych" – przypomina policja.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/KPP w Kwidzynie

C