Zamknij

Kwidzyn. Wybuchy słyszane w całym powiecie. Co to było?

Redakcja
08.01.2019 20:34
Kwidzyn. Wybuchy słyszane w całym powiecie. Co to było?
fot. Deyan Georgiev/shutterstock

Dwa potężne wybuchy w powiecie kwidzyńskim - zgłaszają nam czytelnicy i słuchacze Radia ZET. Na razie służby nie wiedzą, co to było. Huki w odstępstwie kilkunastu sekund słychać było nawet w Grudziądzu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego i okolicznych miejscowości około 18.30 słyszeli dwa potężne wybuchy, przypominające dźwięki towarzyszące eksplozji - donosi portal naszemiasto.pl. Internauci informują o tym również na licznych portalach społecznościowych. Służby jak dotąd nie odnotowały żadnego zagrożenia. Nie padły też oficjalne informacje na temat źródła wybuchów.

Jak z kolei podają lokalne portale, przyczyną tak silnych wstrząsów - które nastąpiły jeden po drugim były dwa, przelatujące nad regionem Kwidzyna, Grudziądza i Gniewa samoloty - AirBus A330-323 lub kolejne dwa A229-300 oraz Boeing 737-8AL.

Takie informacje udostępniono między innymi na Twitterze Kwidzyn Petycje. Samoloty miały przekroczyć barierę dźwięku, lecąc w jednym kierunku w dwóch korytarzach.

Jak jednak twierdzi cytowany przez naszemiasto.pl ekspert i pasjonat lotnictwa Mirosław Gawroński, jest to mało prawdopodobne.

"Wojskowe samoloty nie mogą przekraczać bariery dźwięku nad terenem zabudowanym. Mogą to robić tylko na pułapie 18 km bądź nad morzem" - mówił w rozmowie z portalem.

RadioZET/naszemiasto.pl/JZ