Zamknij

LOT uruchomi nowe wygodne połączenie do Londynu. To setne połączenie przewoźnika

Redakcja
14.06.2018 11:45

PLL LOT od stycznia zaczną latać na trasie Warszawa-London City – poinformował rzecznik spółki Adrian Kubicki. Rejsy na tej trasie będą wykonywane dwa razy dziennie, specjalnie pozyskanymi czterema nowymi samolotami typu Embraer 190. – To nasze setne połączenie w siatce – dodał.

LOT
fot. Piotr Matusewicz/East News

Polski przewoźnik bezpośrednie loty na trasie Warszawa-London City zainauguruje 7 stycznia 2019 r. Jak wskazał Kubicki, lotnisko London City Airport jest dogodnie zlokalizowane w londyńskich dokach (w dzielnicy Royal Docks). Jest położone najbliżej biznesowego i finansowego centrum Londynu – w odległości około 9,6 km od City.

Zobacz także

– London City to najwygodniejsze lotnisko dla pasażerów, którzy chcą dostać się w najkrótszy i najwygodniejszy sposób do biznesowej części miasta. Jestem przekonany, że zostanie ono docenione przez naszych pasażerów, szczególnie z regionu Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział.

Samoloty LOT-u codziennie (oprócz niedziel) będą startowały z Lotniska Chopina o godz. 7.15, by lądować na London-City Airport o godz. 9., a także o 16.15 (poza sobotami) z lądowaniem o godz. 18.00. Z kolei z Londyn City zaplanowane są na 9.30 czasu lokalnego z lądowaniem w Warszawie o 13. oraz na 18.30 z przylotem do stolicy Polski o godz. 22.

TE TEMATY MOGĄ CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ:

• Kolejna nowość od LOT-u. Polecimy do Turynu

• To będzie najdłuższy lot świata. Samolot pokona trasę ponad 15 tys. km!

___

RadioZET.pl/pap/maal