Zamknij

Kapitan Wrona zostaje w LOT. Zwrot w sprawie słynnego pilota

31.08.2019 15:34
Tadeusz Wrona pozostanie w LOT
fot. East News

Kapitan Tadeusz Wrona pozostanie zatrudniony w LOT – donosi Money.pl. To zaskakujący zwrot akcji. Jeszcze wczoraj pilot, który zasłynął lądowaniem z 2011 roku bez wysuniętego podwozia, żegnał się z pracą w liniach lotniczych. Wrona będzie pracował w akademii pilotów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kunszt, a przede wszystkim opanowanie Tadeusza Wrony uratowały 231 pasażerów. Blisko osiem lat temu cała Polska z uznaniem patrzyła na skromnego bohatera, który „posadził” maszynę na lotnisku bez wysuniętego podwozia.

Zobacz także

W lipcu pilot otrzymał od LOT wypowiedzenie, tuż przed swoimi 65 urodzinami. Spółka tłumaczyła decyzję unijnym rozporządzeniem, które zakazuje „uczestniczenia w zarobkowym transporcie lotniczym” pilotów po 65 roku życia. Pilot nie odpuścił, a sprawa miała trafić do sądu. Reprezentujący pilota mecenas Antoni Kania-Sieniawski przekonywał, że unijne prawo nie jest źródłem prawa pracy, a do obowiązków pilota należą też inne czynności.

Zobacz także

Opór pilota dał efekt. Money.pl informuje, że Wrona zostaje w LOT. Zmienią się jednak jego obowiązki, zajmie się pracą w akademii pilotów. Tadeusz Wrona wróci do pracy na nowych warunkach po zwolnieniu lekarskim.

Kapitan Wrona wsławił się w locie LO016 z Nowego Jorku do Warszawy. 1 listopada wylądował na Okęciu samolotem bez wyciągniętego podwozia (po awarii).

RadioZET.pl/Money.pl