Zamknij

LOT nie poleci nad Iranem. "Bezpieczeństwo jest priorytetem"

Bartłomiej Chudy
04.01.2020 15:30
LOT nie poleci nad Iranem. "Bezpieczeństwo jest priorytetem"
fot. East News

Polskie Linie Lotnicze LOT zmienią trasy samolotów, które latają przez przestrzeń powietrzną Iranu – przekazał PAP pełniący obowiązki rzecznika spółki Michał Czernicki. Decyzja jest pokłosiem eskalacji napięcia między USA a Iranem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

LOT zmienia trasy dalekobieżnych tras. Przez eskalację napięcia na Bliskim Wschodzie maszyny narodowego przewoźnika nie polecą nad Iranem.

Chodzi o loty z Warszawy do Indii, Singapuru, Bangkoku i na Sri Lankę.

Zobacz także

Dziś w nocy zapadła decyzja, aby nasze samoloty omijały przestrzeń powietrzną Iranu. Wszystkie rejsy, które wcześniej miały zaplanowany przelot przez przestrzeń powietrzną Iranu, polecą zmienionymi trasami. Mamy przygotowane różne wersje tras na regularnych rejsach do Singapuru, Delhi w Indiach, Kolombo na Sri Lance oraz lotach czarterowych - Goa (Indie) i Bangkok (Tajlandia)

Michał Czernicki, PLL LOT

Spółka zapewnia, że zmiana tras nie wpłynie na regularność lotów, nie przełoży się też znacząco na czas podróży. Czernicki zaznaczył, że w obecnych realiach priorytetem spółki jest bezpieczeństwo.

Zobacz także

Bezpieczeństwo jest priorytetem dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Stale monitorujemy sytuację w Iranie. Jesteśmy w kontakcie z polskim MSZ. W tym momencie decyzja jest taka, że nasze samoloty będą omijać przestrzeń Iranu

LOT

Decyzja LOT skutkiem zabicia gen. Sulejmaniego przez USA

Komplikacje związane z napięciem na linii USA – Iran dotykają cały świat. W nocy z czwartku na piątek w Bagdadzie zginęli irański generał Kasem Sulejmani, dowódca elitarnej jednostki Gwardii Rewolucyjnej Al Kuds oraz Abu Mahdi al-Muhandis, lider proirańskiej milicji w Iraku.

Władze Iranu nazwały akt mianem terroryzmu i zapowiedziały zemstę na USA.

RadioZET.pl/PAP