Zamknij

Zwłoki dwóch braci znaleziono w aucie w jeziorze. Są wyniki sekcji zwłok

20.05.2020 15:03
Straż wodna
fot. East News/Grzegorz Kaminski (zdjęcie ilustracyjne)

Śmierć dwóch braci w jeziorze Przytonko w gminie Drawsko Pomorskie było spowodowane najprawdopodobniej utonięciem. Prokuratura rejonowa w Koszalinie przekazała, że mężczyźni nie mieli obrażeń, które wskazywałyby na udział osób trzecich.

W sobotę, 16 maja w jeziorze Przytonko w gminie Drawsko Pomorskie w wyniku akcji poszukiwawczej znaleziono samochód marki Toyota avensis. W pojeździe były ciała dwóch braci - 40-latka i 33-latka z gminy Łobez.

Śmierć dwóch braci w jeziorze Przytonko

Prokurator Ryszard Gąsiorowski poinformował o wstępnych wynikach sekcji zwłok braci, których znaleziono w jeziorze Przytonko. Na tym etapie śledztwa wykluczono, by do śmierci mężczyzn przyczyniły się osoby trzecie.

Zobacz także

We wstępnej opinii biegły wskazał, że przyczyną śmierci obu mężczyzn jest utonięcie. Nie ma na ciałach zmarłych żadnych obrażeń, które wskazywałyby, że ktoś ich atakował, że wcześniej uczestniczyli w zdarzeniu z użyciem niebezpiecznego narzędzia

– przekaz rzecznik prokuratury okręgowej w Koszalinie.

Zobacz także

Prokurator Gąsiorowski wyjaśnił, że mężczyźni mogli spać, gdy samochód znalazł się w wodzie. W aucie siedzenie kierowcy oraz pasażera były rozłożone. W trakcie oględzin samochodu ustalono, że "nie był na biegu, nie był zaciągnięty ręczny hamulec"

Zobacz także

"Wygląda na to, że w takiej sytuacji samochód mógł się stoczyć do jeziora" — wyjaśnił Gąsiorowski. Dodał, że powołano biegłego, który jeszcze raz dokona oględzin pojazdu i sprawdzi stan techniczny samochodu. Od zmarłych braci pobrano próbki do badań na obecność narkotyków oraz alkoholu.

RadioZET.pl/PAP