Zamknij

Dwie osoby nie mogły wrócić na brzeg. Plażowicze utworzyli "łańcuch życia"

01.08.2019 16:51
Łańcuch życia na plaży
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Dwie osoby topiące się w Bałtyku nie mogły same wrócić na brzeg niedaleko Darłowie. Udało się je uratować dzięki "łańcuchowi życia", utworzonemu przez plażowiczów, 

Jak informuje Wirtualna Polska, tuż po południu turyści odpoczywający na niestrzeżonej plaży w miejscowości Wicie niedaleko Darłowa (woj. zachodniopomorskie) usłyszeli krzyki. Okazało się, że to wołanie o pomoc dwóch osób, które z powodu silnego wiatru oraz prądu morskiego miały trudności z powrotem na brzeg.

Bałtyk
fot. Google Maps

Wówczas grupa plażowiczów zorganizowała się i utworzyła tzw. "łańcuch życia". - Ludzie sami się zorganizowali i uratowali życie dwóm inny plażowiczom. Udało się je wyciągnąć dzięki "łańcuchowi życia". Plażowicze utworzyli go, łapiąc się za ręce i wchodzą w głąb morza. Akcja miała miejsce około kilometra od wyznaczonego kąpieliska - mówi w rozmowie z WP Włodzimierz Błaszczak, który zarządza kąpieliskami w gminie Darłowo. 

Zobacz także

Na szczęście nikomu nic się nie stało, uratowane osoby doznały jedynie niegroźnych otarć. Ratownicy przestrzegają jednak, że "łańcuch życia" nie zawsze bywa skuteczną metodą - wszystko zależy bowiem od warunków panujących nad morzem. 

RadioZET.pl/wp.pl