Zamknij

Nie żyje 14-letni chłopiec. Kolega na kwarantannie udusił go papierem toaletowym

29.09.2020 09:31
Zdjęcie ilustracyjne
fot. Damian Klamka/East News

Do makabrycznego zabójstwa doszło w  Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łańcucie – donosi „Super Express”. 14-letnich chłopiec został uduszony papierem toaletowym przez kolegę, z którym przebywał na kwarantannie.

Zabójstwo w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łańcucie miało miejsce 7 września. 14-latek przebywał na kwarantannie z rok starszym kolegą. Tego dnia do pokoju, w którym mieszkali, weszli pracownicy ośrodka i zauważyli, że dziecko nie daje oznak życia. Natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, a lekarz – po przybyciu na miejsce zdarzenia – stwierdził zgon nastolatka. Jak podaje „Super Express” sekcja zwłok wykazało, że dziecko zostało zabite. W przełyku chłopca znaleziono kulkę, uformowaną z papieru toaletowego.

Zobacz także

Do zabójstwa przyznał się – bez przesłuchania – jego 15-letni współlokator.

Jest to dla nas ogromny szok. Mam długi staż pracy, ale to pierwszy taki przypadek śmierci, a jak już dowiedzieliśmy się z mediów, zabójstwa

Teresa Głuch, dyrektor MOW w Łańcucie w rozmowie z "Super Expressem"

14-letni chłopiec w 2018 roku trafił do placówki opiekuńczej w Bytomiu.

14-latek zamordowany na kwarantannie. Kolega udusił go papierem toaletowym

"Spędził tutaj dwa lata i decyzją sądu został przeniesiony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łańcucie. Nie było w tym nic nadzwyczajnego, tak jak w wielu przypadkach chodziło o ucieczki i postępujący stopień demoralizacji" – relacjonowała dziennikarzom "SE" dyrektor Głuch.

Zobacz także

14-latek został poddany kwarantannie w związku z koronawirusem 3 września br. Było to podyktowane wewnętrzną decyzję ośrodka.

Zobacz także

15-latek, który udusił 14-letniego kolegę, może odpowiadać za swój czyn jako osoba dorosła. Grozić mu będzie wtedy do 25 lat więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Super Express