Zamknij

Donald Trump przyjedzie do Polski

Redakcja
28.05.2017 12:22
Donald Trump przyjedzie do Polski
fot. PAP/EPA

Dojdzie do wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce, to jest kwestia związana z kalendarzem prezydenta Stanów Zjednoczonych - powiedział w programie ,,Śniadanie w Radiu ZET'' rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztof Łapiński.

Łapiński był pytany w ,,Śniadaniu w Radiu ZET'' na ile jest pewne, że prezydent Trump przyjedzie do Polski. - To nie jest tak, że o takiej wizycie możemy mówić w jakichś procentach. Zaproszenie zostało złożone, ono zostało przyjęte. To jest też, wiadomo, kwestia wynikająca z kalendarza prezydenta Trumpa. Do tej wizyty dojdzie - mówił rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.

Krzysztof Łapiński powiedział, że prezydent Duda podczas szczytu NATO w Brukseli spotkał się z Trumpem i było to "dłuższe spotkanie". - Odbyło się spotkanie szefów i rządów państw natowskich. Tam prezydent Trump chwalił te państwa, w tym Polskę, które wydają 2 procent PKB na swoją obronność. Wytknął pozostałym 23, że tego nie spełniają - zaznaczył rzecznik prezydenta.

Zobacz poprzednie wydania „Śniadania w Radiu ZET”

Jego zdaniem polscy przedstawiciele w Brukseli mogli chodzić z podniesioną głową. - A złośliwcom powiem, że także z podniesionymi kciukami - mówił Łapiński.

Łapiński zwrócił uwagę, że prezydent Duda odbył także spotkania bilateralne m.in. z prezydentem Francji z premier Wielkiej Brytanii. - Oraz wiele spotkań takich, jakie przy tego rodzaju szczytach, jak ktoś był to wie, się odbywają w tzw. kuluarach - podkreślił.

RadioZET.pl/PAP/DG