Zamknij

Premier wezwał szefa KNF do wyjaśnień. Rzeczniczka rządu: będą konsekwencje

Redakcja
13.11.2018 09:36
Joanna Kopcińska
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/east News

– Premier wezwał szefa KNF do złożenia natychmiastowych wyjaśnień; jeżeli zarzuty wskazane przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej” w całości lub części potwierdzą się, wobec osób odpowiedzialnych zostaną wyciągnięte konsekwencje – powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Gazeta Wyborcza” napisała we wtorek, że Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł. Tak według „GW” twierdzi właściciel banku Leszek Czarnecki. Bankier nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

Premier zwrócił się do służb i prokuratury

– Prezes Rady Ministrów zwrócił się do służb i prokuratury o podjęcie szybkich i zdecydowanych działań w celu sprawdzenia i wyjaśnienia informacji, które dotyczą przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego – przekazała Kopcińska, odnosząc się do publikacji „GW”.

Zobacz także

Dodała, że szef rządu wezwał też Chrzanowskiego „do złożenia natychmiastowych wyjaśnień”. – Jeżeli zarzuty wskazane przez dziennikarzy w całości lub części potwierdzą się, wobec osób odpowiedzialnych zostaną wyciągnięte konsekwencje wynikające z przepisów prawa – zaznaczyła rzeczniczka rządu.

Zobacz także

RadioZET/PAP/JZ

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce