Zamknij

Sfora agresywnych psów zaatakowała 18-latkę. "Leżała w rowie i krwawiła"

PAP
28.05.2022 19:31
karetka i radiowóz
fot. Damian Klamka/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Psy dotkliwie pogryzły młodą kobietę w okolicach Łasku (woj. łódzkie). Ranna 18-latka jest w szpitalu, jej stan jest ciężki. Zwierzęta już złapano. Wiadomo, do kogo należą.

Do tragedii - jak podali policjanci - doszło w gminie Łask, w okolicach wsi Mikołajówek i Kopyść. - Potwierdzam, że 18-letnia mieszkanka gminy Łask została zaatakowana w czwartek przez grupę agresywnych psów - podkreśliła rzeczniczka tamtejszej policji st.asp. Katarzyna Staśkowska. 

Łask. 18-latka zaatakowana przez psy. Jest w ciężkim stanie

- Świadek, który tamtędy przejeżdżał, zauważył ciężko ranną kobietę, która leżała w rowie z ranami szarpanymi i krwawiła. Natychmiast wezwano pogotowie i policję. Medycy udzielili pomocy kobiecie. Przewieziono ją do jednego z łódzkich szpitali. Niestety, z moich dotychczasowych informacji wynika, że stan 18-latki nadal jest ciężki - relacjonowała po południu policjantka.

- Nie ma jeszcze potwierdzenia, ale ranna ma być przetransportowana do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich - powiedziała.

Do sobotniego popołudnia w okolicach Łasku złapano kilkanaście agresywnych psów, które najprawdopodobniej pogryzły kobietę. - Odłowiono 12 psów. Ustaliliśmy, kto może być ich właścicielem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura - powiedziała Staśkowska. - Poszukiwań agresywnych zwierząt nie zakończono - zapewniła.

Według lokalnych mediów to nie był pierwszy atak psów na ludzi w okolicach Łasku.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Hubert Bekrycht

C