Lasy państwowe uruchamiają sklepy z... dziczyzną!

Redakcja
06.09.2017 13:55
Lasy państwowe uruchamiają sklepy z... dziczyzną!
fot. Pixabay

Minął lipiec, minął sierpień, a zapowiadanej sieci sklepów Lasów Państwowych nie ma. Pierwsza placówka ma ruszyć za miesiąc - pisze środowy "Puls Biznesu".

Czy Polska ma szanse na reparacje wojenne? Wypowiedz się w serwisie MAM ZDANIE

Jak podaje "Puls Biznesu", zgodnie z zapowiedziami przed końcem 2017 roku podobne placówki miały powstać w czterech lokalizacjach. Poza stolicą także w Katowicach, Olsztynie oraz Radomiu. Wszystkie handlowałyby dziczyzną i inną żywnością pochodzącą z lasów.

- Za dwa miesiące chcemy tutaj, nieopodal naszej siedziby w Warszawie, uruchomić pierwszy sklep firmowy. Oferowałby dziczyznę, a dokładniej przetwory z dziczyzny wytwarzane na bazie tradycyjnych technologii - mówił wiosną dziennikowi Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny Lasów Państwowych (LP).

Jeśli pilotażowy, nastawiony na promocję LP, projekt okazałby się sukcesem, powstać miałaby większa sieć licząca kilkanaście obiektów, a oprócz niej także stoiska w sklepach wielkopowierzchniowych. To przedsięwzięcie miałoby już charakter komercyjny.

Zobacz także

Choć skończyły się wakacje, na razie nie ma żadnego z zapowiadanych sklepów.

- Ich uruchomienie jest uzależnione tylko i wyłącznie od spraw formalnych związanych z pozwoleniami na adaptację pomieszczeń i samym ich dostosowaniem na potrzeby funkcji, jakie będą spełniały - wyjaśnia Anna Malinowska, rzecznik prasowa LP.

Według jej zapewnień otwarcie pierwszej placówki powinno nastąpić do końca września. 

RadioZET.pl/PAP/DG