Zamknij

Lawina porwała turystów z Koziego Wierchu. Poszkodowani trafili do szpitala

02.06.2021 14:48

Lawina porwała dwie osoby w Tatrach. Do wypadku doszło w okolicy Koziego Wierchu. Poszkodowani są już w szpitalu w Zakopanem - informuje Radio ZET.

TOPR
fot. Pawel Murzyn/East News (zdjęcie ilustracyjne)

W Tatrach Wysokich zeszła lawina. Jak poinformowało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, ucierpiały dwie osoby. Turyści trafili do szpitala z Zakopanem - przekazał reporter Radia ZET Przemysław Taranek. Jeden ma uraz głowy, drugi - nóg. 

Turyści zostali porwani przez niewielką lawinę na zboczu Koziego Wierchu. Na szczęście nie zostali wciągnięci pod zwały mokrego śniegu. Pomoc wezwał znajdujący się powyżej przewodnik. Po chwili na miejscu był już śmigłowiec TOPR. Ratownicy przeszukali też lawinisko, ale nie znaleźli śladów świadczących o tym, że ktoś jeszcze został przysypany.

Lawina zeszła w Tatrach. Dwie osoby ucierpiały

Lawina, która zeszła w okolicy Koziego Wierchu, porwała dwie osoby. - Obie z urazami są na powierzchni - przekazał ratownik dyżurny TOPR Jakub Hornowski. Wcześniej TVN24 informowało, że jedna z osób jest w stanie ciężkim.

W Tatrach obowiązuje 1. stopień zagrożenia lawinowego. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe już kilka dni temu informowało, że w wyższych partiach Tatr panują bardzo trudne warunki, zalega śnieg, a miejscami występują oblodzenia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Radio ZET/TVN24