Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Śledczy sprawdzają, czy ktoś nie pomógł 17-latkowi w samobójstwie

02.11.2018 11:38
xxx wiadomosci

Śledczy z Lęborka (woj. pomorskie) sprawdzają, czy ktoś nie przyczynił się do samobójstwa 17-latka. Uczeń ze Słupska był poszukiwany przez kilka dni do momentu, kiedy nie odnaleziono jego zwłok. 

Lębork. Śledczy sprawdzają, czy ktoś nie pomógł 17-latkowi w samobójstwie fot. iphotosmile/Shutterstock (ilustracyjne)

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podała "Gazeta Pomorska", poszukiwania Łukasza O. rozpoczęły się tydzień temu, kiedy rodzina w portalach społecznościowych udostępniła informację o zaginięciu nastolatka.  

Niestety dzień później zwłoki ucznia odnaleziono w miejscowości Głuszyno, gdzie Łukasz miał spotkać się z bratem. Pierwsze ustalenia policjantów mówiły o samobójstwie chłopaka. Jednak Prokuratura Rejonowa w Lęborku, która przejęła śledztwo w tej sprawie, podejrzewa udział osób trzecich w tragedii.

- Są pewne okoliczności, które wymagają sprawdzenia - podkreślił prok. Patryk Wegener, lęborski prokurator rejonowy w rozmowie z dziennikiem. Śledczy badają, czy ktoś nie przyczynił się do samobójstwa Łukasza O. Za to przestępstwo ścigane z art. 151 Kodeksu karnego grozi nawet od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratorzy, z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, nie ujawniają dokładnie jakie okoliczności wskazują na pomoc w samobójstwie 17-latka. Nieoficjalnie "Gazeta Pomorska" napisała o wątku narkotykowym oraz ewentualnym pobiciu Łukasza O. Uczeń Zespołu Szkół Akademickich w Słupsku - według nauczycieli - był pogodny i spokojny. 

Pedagodzy wspomnieli w rozmowie z "Gazetą Pomorską", że około 2 tygodnie temu 17-latek podbite oko, co sam tłumaczył obrażeniami po treningu bokserskim.

Pomóc w śledztwie ma również zlecona sekcja zwłok nastolatka. 

RadioZET.pl/Gazeta Pomorska/PTD

Oceń