Zamknij

Nie żyje 16-latka, która została ranna w pożarze kamienicy w Lęborku

Redakcja
10.10.2018 17:15
Lębork. Zmarła 16-latka, która zosatała ranna w pożarze kamienicy
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Lekarzom nie udało się uratować 16-latki, która została ranna w pożarze kamienicy w Lęborku (woj. pomorskie). O jego spowodowanie został oskarżony 18-latek, który miał podłożyć ogień w budynku. Mieszkała w nim była partnerka mężczyzny.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podał "Dziennik Bałtycki", dziewczyna zmarła w szpitalu w Szczecinie, gdzie była poddawana intensywnemu leczeniu. Śmierć 16-latki potwierdził Paweł Wnuk, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Zobacz także

- Zostanie zarządzona sekcja zwłok, która ma wykazać, co było przyczyną śmierci dziewczyny i czy jej śmierć miała związek z pożarem - podkreślił. Wnuk dodał, że po wynikach autopsji może zapaść decyzja o zmianie kwalifikacji zarzutów dla zatrzymanego przez śledczych 18-letniego Macieja D.

Według prokuratury mężczyzna w nocy z 30 września na 1 października w kamienicy przy ul. Pileckiego w Lęborku podłożył w piwnicy szmaty i butelki z benzyną. W wyniku pożaru zostało rannych 20 osób, w tym troje dzieci. W kamienicy mieszkała była partnerka 18-latka.

Pięć dni po pożarze sąd zgodził się na zastosowanie wobec Macieja D. trzymiesięcznego aresztu. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia.

Zobacz także

18-latek usłyszał zarzut "umyślnego sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego w postaci pożaru, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach". Może on jednak usłyszeć znacznie cięższe zarzuty.

- W rachubę wchodzi art. 163, par. 3 Kodeksu Karnego, to jest spowodowanie pożaru, którego skutkiem była śmierć człowieka. Przestępstwo to jest zagrożone karę od 2 lat do lat 12. Ewentualna taka decyzja zostanie najwcześniej podjęta po uzyskaniu wyników sekcji zwłok - wyjaśnił Paweł Wnuk.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dziennik Bałtycki/PTD