Zamknij

Lech Wałęsa ma przeprosić prezesa PiS

Redakcja
06.12.2018 13:10
Lech Wałęsa ma przeprosić prezesa PiS
fot. Wojciech Stróżyk/REPORTER

Lech Wałęsa musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za słowa o rzekomej odpowiedzialności prezesa PiS za katastrofę smoleńską – orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wyrok nie jest prawomocny.

Treść oświadczenia

Wałęsa ma złożyć oświadczenie o treści: „Przepraszam pana Jarosława Kaczyńskiego za to, że w moich wypowiedziach publicznych w okresie od kwietnia 2015 do maja 2017 roku sformułowałem wobec niego zarzuty, że Jarosław Kaczyński mając świadomość nieodpowiednich pogodowych panujących podczas lotu polskiej delegacji do Smoleńska wydał polecenie nakazania lądowania samolotu, czym doprowadził do katastrofy lotniczej 10 kwietnia 2010 roku, a swoimi późniejszymi działaniami zmierzał do przerzucenia odpowiedzialności za katastrofę smoleńską na inne osoby. Tymi słowami naruszyłem dobre imię i godność osobistą pana Jarosława Kaczyńskiego. Lech Wałęsa”.

W pozwie stwierdzono, że ze strony byłego prezydenta na Facebooku padły zarzuty, iż „Jarosław Kaczyński podczas lotu samolotu z polską delegacją do Smoleńska, mając świadomość nieodpowiednich warunków pogodowych, kierując się brawurą, wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r.”.

RadioZET/PAP/JZ