Lech Wałęsa odwiedzi protestujących w Sejmie

Redakcja
18.05.2018 11:28
Lech Wałęsa odwiedzi protestujących w Sejmie
fot. Adam Staśkiewicz / East News

Protest osób z niepełnosprawnościami i ich rodziców trwa już od miesiąca. Protestujących w Sejmie próbowała odwiedzić Joanna Ochojska, ale nie została wpuszczona na teren parlamentu. Swoją decyzję Swoją wizytę zapowiedział teraz prezydent Lech Wałęsa. 

Prezydent Lech Wałęsa zakomunikował na Twitterze, że w poniedziałek 21 maja odwiedzi protestujących w Sejmie. 

"Informuję protestujących niepełnosprawnych i ich opiekunów że będę u Was w (Sejmie) w poniedziałek 21 maja" - napisał w poście Lech Wałęsa.

Protest osób z niepełnosprawnościami i ich rodziców trwa już od miesiąca. W czwartek dwóch protestujących Kuba i Adrian spotkali się z przed budynkiem Sejmu z założycielką PAH Janin Ochojską. Teraz dostali zakaz spacerów poza budynkiem Sejmu. Marszałem Sejmu wydał zakaz, bo - jak brzmiało tłumaczenie - w czwartek zbyt blisko podeszli do szlabanu przy wyjściu z Sejmu. Chcieli wtedy porozmawiać z szefową Polskiej Akcji Humanitarnej Janiną Ochojską.

Janina Ochojska podjęła próbę wejścia do Sejmu w geście solidarności z protestującymi rodzicami osób z niepełnosprawnościami. Nie została wpuszczona na teren Sejmu. - Do Sarajewa się było łatwiej dostać - mówiła w czwartek. 

AKTUALIZACJA:

RadioZET.pl/KM