Duda i Wałęsa przybyli do Waszyngtonu. Były prezydent miał na sobie koszulkę „Konstytucja”

Redakcja
05.12.2018 09:41
Duda i Wałęsa przybyli do Waszyngtonu. Były prezydent miał na sobie koszulkę „Konstytucja”
fot. FB:LechWałęsa

Andrzej Duda przyleciał do Waszyngtonu, gdzie weźmie udział w uroczystości pogrzebowej George’a H.W. Busha. Wraz z Dudą w stolicy USA pojawił się także Lech Wałęsa. Były prezydent podróż odbył w koszulce z napisem „Konstytucja”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lech Wałęsa już wcześniej zapowiadał, że nie zamierza rozstawać się ze słynną koszulką. „Powiedziałem, że nawet do trumny, gdy nie dojdziemy do wolności, do trójpodziału władzy, proszę mnie do trumny włożyć w tej koszulce” – tłumaczył.

Zobacz także

Pierwsze zdjęcie były prezydent zamieścił jeszcze na lotnisku Okęcie. „W oczekiwaniu na lot do Waszyngtonu na lotnisku w Warszawie” – napisał. Kolejne zrobione zostało już na pokładzie prezydenckiego samolotu.

Zdjęcia Wałęsy w koszulce z napisem „Konstytucja” spotkały się z różnymi ocenami internautów. Według jednych podobny ubiór nie przystoi byłemu prezydentowi, szczególnie podczas uroczystości pogrzebowych. Inni zwrócili uwagę, że Wałęsa z pewnością na ceremonię pogrzebową ubierze się inaczej.

George H.W. Bush, w latach 1989-1993 prezydent USA, a wcześniej wiceprezydent w administracji Ronalda Reagana, zmarł w piątek wieczorem w wieku 94 lat.

41. prezydent Stanów Zjednoczonych zostanie pochowany z honorami państwowymi po kilkudniowych uroczystościach żałobnych w Waszyngtonie i w stanie Teksas. Środa, 5 grudnia ma być w USA dniem żałoby narodowej.

RadioZET.pl/Facebook/BM