Zamknij

Zdziwienie i słowa pochwały. Lech Wałęsa odniósł się do decyzji o prezydenckim wecie

Redakcja
24.07.2017 11:38
Zdziwienie i słowa pochwały. Lech Wałęsa odniósł się do decyzji o prezydenckim wecie
fot. East News

Lech Wałęsa w rozmowie z reporterem TVN24 pochwalił decyzję Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Zganił jednak postawę prezydenta ws. ustawy o ustroju sądów powszechnych. - To jest zła decyzja. Nie wolno się z nią zgodzić - powiedział. 

O godzinie 10 Andrzej Duda poinformował, że nie podpisze ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Prezydent mówił, że w polskiej tradycji konstytucyjnej Prokurator Generalny nigdy nie miał żadnego nadzoru nad Sądem Najwyższym, ani nigdy nie decydował "w przemożnym stopniu" o tym, kto może być sędzią SN.

- Zdecydowałem, że zwrócę z powrotem Sejmowi, czyli zawetuję ustawę o Sądzie Najwyższym, jak również o KRS, albowiem Sejm doprowadził do tego, że są one ze sobą powiązane - oświadczył.

Czy Andrzej Duda przestraszył się protestów? Dyskutuj w serwisie Mam Zdanie

- Jestem zdziwiony i pozytywnie zaskoczony. Być może Andrzej Duda zacznie wreszcie lepiej prezentować interes Polski - powiedział Lech Wałęsa na antenie TVN24.

- Pocieszające jest to, że młodzież się budzi. Jestem przekonany, że zaprowadzimy innych ludzi na dobrą drogę albo zrobimy wymianę - podkreślił.

Zobacz także

Były prezydent ocenił, że uliczne protesty będą narastać i staną się silniejsze. - Wprowadza Polskę na prawidłowy rozwój. Ostatnie wybory to był wypadek przy pracy, to trzeba zmienić - dodał. 

- Dla prezydenta to była trudna i odważna decyzja. Jest ona spóźniona, ale mówi, że Duda zaczyna czuć się prezydentem. Musi jednak zacząć naprawiać to, co do tej pory zniszczył - zakończył.

RadioZET.pl/PAP/tvn24/DG