Zamknij

Wałęsa starł się z reporterem TVP Info. Padły obraźliwe epitety

Redakcja
21.05.2018 15:08
Lech Wałęsa
fot. TVP Info screen

W poniedziałek w Sejmie Lech Wałęsa spotkał się z protestującymi osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami. Były prezydent po opuszczeniu gmachu polskiego parlamentu wdał się w słowną potyczkę z dziennikarzem TVP Info. Wałęsie puściły nerwy. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lech Wałęsa przybył do Sejmu w poniedziałek po godzinie 10. W trakcie spotkania z protestującymi osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami deklarował, że „chciałby wnieść jakiś wkład do ich walki”. 

Lech Wałęsa i reporter TVP Info 

Wychodząc z Sejmu, Wałęsa napotkał na swojej drodze reportera TVP Info. Miłosz Kłeczek zapytał byłego prezydenta o jego słowa sprzed lat, kiedy nawoływał do stłumienia strajku przeciwko podwyższaniu wieku emerytalnego. 

– Kiedyś nawoływał pan do tego, żeby osoby z Solidarności, które protestowały przeciwko wiekowi emerytalnemu, zostały rozgonione, a dzisiaj pan namawia, żeby organizować protesty. Czy to się nie kłóci? – zapytał dziennikarz. 

– Niech pan słucha uchem, a nie brzuchem! [...] Pan jest głupi! Pan jest głupi! Z głupkami się mówi głupio! – odpowiedział Lech Wałęsa.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVP Info/DG