Zamknij

Lech Wałęsa znowu trafił do szpitala. Opublikował wymowny wpis

08.08.2022 07:58
lech wałęsa w szpitalu
fot. Facebook: Lech Wałęsa

Lech Wałęsa trafił do szpitala. Były prezydent sam napisał o tym na swoim koncie w mediach społecznościowych, gdzie zamieścił posta ze swoim zdjęciem na szpitalnym łóżku.

Lech Wałęsa, zwykle aktywny w social mediach, na swoim koncie na Facebooku umieścił 7 sierpnia późnym popołudniem zdjęcie. Widać na nim, jak leży na szpitalnym łóżku pod kroplówką. W poście dopisał: "Bywa i tak".

Lech Wałęsa trafił do szpitala

Jak przekazał portalowi gazeta.pl poseł Jerzy Borowczak, byłemu prezydentowi nic poważnego się nie stało. - Dzwonił do mnie jakieś pół godziny temu i normalnie rozmawialiśmy, umówiliśmy się na wtorek. Wiem, że miał mieć rutynowe badania w czwartek lub piątek, ale mówił, że jest w szpitalu dzisiaj - powiedział cytowany w serwisie Borowczak.

W sierpniu 2021 roku były prezydent również trafił do szpitala w związku z tzw. stopą cukrzycową. Wałęsa od lat choruje na cukrzycę. Z kolei w marcu ub.r. Wałęsa przeszedł zabieg kardiochirurgiczny, związany z funkcjonowaniem rozrusznika serca.

Przed wyjazdem do szpitala opublikował na Facebooku specjalne nagranie. W poruszających słowach przyznał, że nie wie, czy przyjdzie mu się jeszcze spotkać z Polakami. - Dziś zabieram głos, bo nie wiem, jaka jest wola Nieba, a z nią się zawsze zgodzić trzeba. O 14:00 melduję się w szpitalu. Co będzie dalej? Czas pokaże. Jestem przygotowany na dwa główne rozwiązania - mówił.

RadioZET.pl/ PAP/ Facebook

C