Zamknij

Klątwa? Od 12 lat nie ma chętnych na kupno byłego więzienia

Redakcja
14.07.2018 19:02
Łęczyca. Nie ma chętnych na kupno byłego więzienia
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Starosta łęczycki (woj. łódzkie) ogłosił po raz ósmy przetarg na kupno byłego zakładu karnego. Od momentu zamknięcie więzienia w 2006 roku wycofywali się wszyscy potencjalni inwestorzy. Nabycie działki z obiektem to koszt co najmniej dwóch milionów złotych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O decyzji władz samorządowych poinformowało Radio Łódź. - W budynku nic się nie zmieniło od momentu zamknięcia więzienia w 2006 roku - powiedział przewodnik i pracownik starostwa powiatowego w Łęczycy Janusz Jankowski, cytowany przez rozgłośnię.

Zobacz także

Dodał, że zamknięte więzienie należało do najstarszych tego typu obiektów w Polsce. - Tutaj znajdował się klasztor dominikanów, który powstał pod koniec XIII wieku. Przyjeżdżali tu władcy Polski, między innymi Władysław Łokietek. Myślę też, że wszyscy najbardziej znani przestępcy mieli kontakt z więzieniem łęczyckim - wskazał Jankowski.

Zobacz także

W ciągu ostatnich 12 lat zgłosiło się kilku potencjalnych inwestorów. Jednak wszyscy ostatecznie wycofywali się z przejęcia byłego zakładu karnego.

Według dokumentacji przetargowej, powierzchnia użytkowa zamkniętego więzienia to 3,1 tys. metrów kwadratowych. Cena wywoławcza działki oraz obiektów na niej postawionej to 1,9 miliona złotych.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Łódź/PTD