Prezes TVP prowokował kibiców Legii. Został opluty i zwyzywany

Redakcja
05.06.2017 09:08
Jacek Kurski
fot. Dominiki Sadowski / Agencja Gazeta

Według relacji świadków prezes TVP Jacek Kurski prowokował kibiców Legii podczas meczu z Lechią, za co został ukarany. On i jego świta musieli bronić się m.in. przed rzucanymi z trybun plastikowymi kubkami z piwem.

Kurski od lat jest fanem Lechii Gdańsk. W niedzielne popołudnie jego ukochany klub rywalizował na wyjeździe z Legią Warszawa, a stawką spotkania było mistrzostwo Polski. Ostatecznie tytuł został w Warszawie, a prezes Telewizji Polskiej z dwóch powodów nie będzie miło wspominał swojej wizyty na Łazienkowskiej.

Po pierwsze: w Białymstoku Jagiellonia zremisowała z Lechem 2:2, a to oznaczało, że w przypadku zwycięstwa w stolicy Lechia zostałaby mistrzem kraju. Przez cały mecz gdańszczanie (i warszawianie również) grali bardzo zachowawczo, jakby nie wierząc w ewentualny tytuł.

Po drugie: Zdaniem naocznym świadków, Kurski zachował się całkowicie nieodpowiedzialnie i dość bezmyślnie. Na trybunie VIP paradował z szalikiem Lechii i nie musiał długo czekać na reakcję fanów gospodarzy. Prezes TVP został opluty i zwyzywany, a jego świta obrzucona plastikowymi kubkami z piwem.

Zachowanie Jacka Kurskiego jest szeroko komentowane na Twitterze. Jedni uważają, że specjalnie prowokował miejscowych oscentacyjnie machając szalikiem Lechii. Inni zwracają uwagę, że to normalne zachowanie wiernego kibica i trudno oczekiwać, by prezes TVP założył szalik "wrogiej" drużyny.

RadioZET.pl/sport.pl/Twitter/KS