Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Miał atak epilepsji. Kobieta zaczęła odprawiać nad nim egzorcyzmy

30.08.2018 22:47
xxx wiadomosci

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował w sieci nagranie, na którym widać, jak kobieta odprawia „egzorcyzmy” nad mężczyzną, który na jednej z ulic w Legionowie dostał ataku epilepsji. Kobieta ta nie zdecydowała się powiadomić karetki pogotowia. Ośrodek zapowiedział złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Miał atak epilepsji. Kobieta zaczęła odprawiać nad nim egzorcyzmy fot. Screen

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna dostał ataku padaczki pod Błękitnym Centrum w Legionowie. Obok niego natychmiast pojawiła się kobieta, która zaczęła odprawiać nad nim tajemnicze „egzorcyzmy”. Wiele słów padało w nieznanym języku.

W Internecie pojawiło się także inne nagranie, na którym występuje ta sama kobieta. Na ulicy opowiada publicznie o tym, że była narkomanką, bił ją narzeczony, ale pomocy udzielił jej Jezus Chrystus. Chwilę później znajdujący się niedaleko mężczyzna dostał ataku padaczki.

- Wezwaliśmy do tych dziwnie zachowujących się osób patrol policji. Mundurowi ich wylegitymowali, zaś my kontynuowaliśmy udzielanie pomocy mężczyźnie, który dostał ataku padaczki - powiedział wiceszef Straży Miejskiej w Legionowie.

"Ośrodek złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, które polega na nieudzieleniu pomocy osobie znajdującej się w stanie zagrożenia zdrowia i życia oraz utrudnianiu udzielenia pomocy przedmedycznej przez funkcjonariusza Straży Miejskiej. Pani egzorcystce grozi kara do 3 lat więzienia" - informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

RadioZet.pl/BM

Oceń