Zamknij

Molestował małoletnią na placu zabaw. "Została zaczepiona"

06.11.2019 13:25
Plac zabaw
fot. Shuttwerstock

Na trzy miesiące do aresztu trafił 41-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Legionowa. Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania doprowadzenia małoletniej do innej czynności seksualnej - powiedziała rzecznik legionowskiej policji podkom. Justyna Stopińska.

Według śledczych do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 2 listopada na jednym z placów zabaw w Legionowie. - Jedna z bawiących się tam dziewczynek została zaczepiona przez mężczyznę, który usiłował doprowadzić ją do innej czynności seksualnej - przekazała podkomisarz. Dodała, że wystraszona dziewczynka razem ze swoją koleżanką uciekły z placu zabaw i o zdarzeniu poinformowały telefonicznie policję.

Zobacz także

Po przyjęciu zgłoszenia dyżurny legionowskiej policji wysłał w okolice placu zabaw funkcjonariuszy z zespołu ds. nieletnich i patologii. - Mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia oraz rysopis mężczyzny i od razu zaczęli przeszukiwać okolice placu zabaw. Już po kilku minutach funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 41-latka - wskazała policjantka. Podkreśliła też, że zatrzymany 41-latek nie jest mieszkańcem powiatu legionowskiego oraz nie posiada stałego miejsca zamieszkania.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad trzy promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania doprowadzenia małoletniej poniżej 15. roku życia do wykonania innej czynności seksualnej.

Zobacz także

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Legionowie po rozpoznaniu sprawy aresztował 41-latka na trzy miesiące. - Podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności - dodała policjantka. 

RadioZET.pl/PAP