Policjant zmarł na służbie. Prokuratura wszczęła śledztwo

Redakcja
05.09.2018 17:36
Policjant zmarł na służbie. Prokuratura wszczęła śledztwo

Prokuratura wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią policjanta Krystiana Szczerbatego. 41-latek zmarł na służbie. Według nieoficjalnych informacji dyspozytor Pogotowia Ratunkowego odmówił przysłania do niego karetki. 41-latek został zawieziony do przychodni prywatnym autem. Czekając na wizytę u lekarza, stracił przytomność i mimo reanimacji zmarł.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Krystian Szczerbaty przebywał w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, gdzie prowadził zajęcia. Mężczyzna poczuł się źle ok. godz. 15.25. Wiadomo, że skarżył się na ból w klatce piersiowej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że dyspozytor Pogotowia Ratunkowego odmówił przysłania karetki i poinformował, aby policjant dotarł do przychodni we własnym zakresie.

Zobacz także

Mężczyzna został zawieziony do przychodni prywatnym samochodem. W trakcie oczekiwania na przybycie lekarza jego stan się pogorszył. Policjant stracił przytomność. Pomimo reanimacji zmarł.

W najbliższych dniach zostanie przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny. Prawdopodobnie zmarł w wyniku rozległego zawału serca.

„Przez cały ten czas dał się poznać jako wzorowy funkcjonariusz, który swoją służbę pełnił z ogromną rzetelnością i zaangażowaniem. Cieszył się uznaniem przełożonych i współpracowników oraz słuchaczy Centrum Szkolenia Policji, dla których był prawdziwym autorytetem. Podczas pracy dydaktycznej efektywnie wykorzystywał swoje umiejętności pedagogiczne oraz doświadczenie zawodowe zdobyte w jednostkach terenowych Policji” – napisano w komunikacie na stronie internetowej Policji.

RadioZET.pl./ToiOwo.eu/Rp.pl/BM