Zamknij

Legnica: 14-miesięczne niemowlę połknęło ecstasy. Rodzice zatrzymani

Redakcja
29.01.2018 17:24
Legnica: 14-miesięczne niemowlę połknęło ecstasy. Rodzice zatrzymani
fot. Pixabay+Flickr

14-miesięczne niemowlę pod wpływem narkotyku trafiło na oddział szpitala w Legnicy. Według wstępnych ustaleń, była to tabletka ecstasy, którą malec miał znaleźć w torebce swojej cioci. Sprawę bada policja.

Jak podaje rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Legnicy Iwona Król-Szymajda, 14-miesięczne niemowlę trafiło do szpitala. Mundurowi zostali zaalarmowani po tym, jak lekarze wykryli w jego ciele obecność narkotyku. Zatrzymano w tej sprawie trzy osoby – dwie kobiety i mężczyznę.

W ciężkim stanie na oddział

Według śledczych, rodzice dziecka, gdy tylko zorientowali się, co się stało, zaalarmowali pogotowie. Początkowo lekarze jego stan określili jako ciężki, jednak po kilku godzinach pojawiła się informacja, że jego stan jest stabilny. Jeśli oficjalnie potwierdzone zostanie, że to, co połknęło niemowlę, to ecstasy, ciotka dziecka usłyszy zarzut posiadania nielegalnych substancji.

Silna substancja psychoaktywna

Ecstasy to półsyntetyczna substancja psychoaktywna. Jej główne efekty to otwartość, pobudzenie, euforia, empatia, intensyfikacja odbioru bodźców zewnętrznych, głębsze odczuwanie muzyki i ruchu, czasami zmiana poczucia czasu. Efekty uboczne obejmują: podniesienie ciśnienia, przyspieszenie pulsu, szczękościsk, suchość w ustach, halucynacje.

Zobacz także

RadioZET.pl/se.pl, Wikipedia/strz