Zamknij

Śmierć 4-letniej Viktorii: psychiatryk zamiast więzienia dla dzieciobójczyni

Redakcja
01.10.2018 11:40
sąd
fot. Shutterstock

Zamiast do więzienia, Katarzyna G. trafi do zakładu psychiatrycznego. Taka jest decyzja Sądu Okręgowego w Legnicy, który umorzył postępowanie – informuje portal GazetaWrocławska.pl.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O umorzenie postępowania i skierowanie Katarzyny G. do zamkniętego zakładu psychiatrycznego wnioskowała prokuratura. Zdaniem śledczych 34-latka, podejrzana o zabójstwo swojej 4-letniej córki, jest całkowicie niepoczytalna.

- Do czasu wskazania odpowiedniej placówki Katarzyna G. będzie przebywać w areszcie - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn, którą cytuje portal.

Zobacz także

Do zabójstwa doszło 26 maja w jednym z mieszkań w Legnicy. Katarzyna G. najpierw podtopiła córkę, później nożem kuchennym podcięła jej gardło. Pogotowie i policję na miejsce wezwali domownicy, a lekarze przez kolejny miesiąc walczyli o życie Viktorii w szpitalu. 29 czerwca dziewczynka zmarła.

Katarzyna G. i jej córka pochodziły z Pabianic. W Legnicy przebywały u kuzynki kobiety.

Zobacz także

U Katarzyny G. biegli psychiatrzy stwierdzili ostre zaburzenia psychotyczne z przewagą urojeń. Ich zdaniem w chwili zdarzenia kobieta miała zniesioną zdolność rozumienia czynu. Dodali, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że 34-latka jest zdolna do popełnienia kolejnych, podobnych czynów.

RadioZET.pl/GazetaWrocławska.pl/JŚ