Zamknij

Strzelał do dzieci z wiatrówki, zranił 16-latkę w twarz. Powiedział dlaczego

PAP
16.06.2021 19:45

32-letni mężczyzna z okna swojego mieszkania w Legnicy strzelał z wiatrówki do uczniów znajdujących się przed budynkiem szkoły, raniąc śrutem 16-latkę w okolice oka. Podczas przesłuchania tłumaczył, że dzieci zakłócały mu spokój. 32-latkowi grozi do trzech lat więzienia.

32-latek strzelał do dzieci w Legnicy
fot. Policja w Legnicy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Legnicy. Policja otrzymała zgłoszenie, że na terenie jednej z legnickich szkół, ktoś strzela do przebywających na podwórku szkolnym dzieci.
"Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze, którzy ustalili, że w wyniku zdarzenia ranna śrutem w okolice oka została 16-letnia dziewczyna. Została przetransportowana do szpitala" – przekazała w środę oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podkomisarz Jagoda Ekiert.

Legnica. 32-latek strzelał do dzieci z wiatrówki, bo "zakłócały spokój"

Policjanci natychmiast udali się we wskazane przez świadków miejsce, skąd mogły paść strzały. "Mundurowi zapukali do drzwi jednego z mieszkań. Po chwili otworzył je mężczyzna trzymający na rękach małe dziecko. 32-latek zaprzeczał, aby w domu posiadał jakąkolwiek broń pneumatyczną, z której mógłby strzelać do dzieci" – powiedziała Ekiert.

Mężczyzna nie chciał wpuścić policjantów do swojego mieszkania. Funkcjonariusze weszli jednak do środka, a podczas przeszukania znaleźli pięć jednostek broni pneumatycznej oraz śrut i kapsuły CO2.

32-latek został zatrzymany. Policjanci postawili mu zarzut m.in. narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. "Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, tłumacząc się tym, że dzieci zakłócały mu spokój, zdenerwował się, więc postanowił je nastraszyć, strzelając z tzw. wiatrówki. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji" – podała Ekiert. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do trzech lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP