Zamknij

Były wykładowca z zarzutami. Wykorzystywał seksualnie studentów

Redakcja
28.01.2019 16:06
Były wykładowca z zarzutami. Wykorzystywał seksualnie studentów
fot. Lukasz GRUDNIEWSKI/East News

Prokuratura Okręgowa w Legnicy oskarżyła byłego wykładowcę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy Jarosława G. o wykorzystywanie seksualne sześciu studentów tej uczelni.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zarzuty postawione byłemu wykładowcy dotyczą wydarzeń z lat 2015-2017 – poinformowała w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prokurator Lidia Tkaczyszyn. Miał on wówczas dopuszczać się wykorzystywania seksualnego studentów.

Zobacz także

Prokuratura oskarżyła G. o to, że na uczelni, nadużywając zależności wynikające z relacji wykładowca – student, doprowadzał "studentów do poddania się tak zwanej innej czynności seksualnej, a w jednym przypadku do wykonania takiej czynności".

Miało to miejsce podczas zaliczeń i egzaminów

Pokrzywdzeni do studenci kierunku ratownictwo medyczne. G. był wówczas dziekanem Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej legnickiej uczelni i prowadził wiele zajęć ze studentami.

Zobacz także

- Opisane w zarzutach zachowanie oskarżonego miało miejsce podczas egzaminów i zaliczeń. Zgodnie z uzyskaną w śledztwie opinią seksuologiczną zachowanie oskarżonego wobec pokrzywdzonych studentów miało charakter seksualny i stanowiło inną niż obcowanie płciowe czynność seksualną – przekazała prokurator Tkaczyszyn.

Zobacz także

Były wykładowca nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Za każdy z zarzutów mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia.

RadioZET/PAP/JZ