Zamknij

Dzień przed Wigilią w oknie życia znaleziono noworodka

Redakcja
24.12.2017 10:37
Dzień przed Wigilią w oknie życia znaleziono noworodka
fot. Caristas Legnica

23 grudnia 2017 roku, czyli dzień przed Wigilią, do Okna Życia Caritas trafiła kilkudniowa dziewczynka.

Sprawę opisuje Gość Legnicki. „W sobotę 23 grudnia o godzinie 17.50 w pokoju pielęgniarek Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego Samarytanin w Legnicy zadzwonił dzwonek. To był znak, że zostało otwarte Okno Życia" – czytamy w serwisie legnica.gosc.pl.

W oknie zostawiono malutką, zaledwie kilkudniową dziewczynkę, otuloną w ciepłe ubrania i zadbaną. Osoba, która zdecydowała się oddać maleństwo, nie zostawiła przy dziewczynce żadnej wiadomości.

– Gdy usłyszałam dzwonek poczułam niepewność, strach. Ale była szybka reakcja, od razu poszłyśmy sprawdzić i patrzymy: dziecko. Uczucie nie do opisania. Malutkie życie, nowe życie. Dla niektórych taka decyzja o oddaniu dziecko może być niezrozumiała, zwłaszcza że są święta, ale chyba tak musiało być – powiedziała w rozmowie z „Gościem Legnickim" Justyna Sobków, opiekunka w Stacji Opieki Caritas Diecezji Legnickiej.

„Noworodek został przewieziony karetką na oddział neonatologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Tam będzie oczekiwał na adopcję.

Prosimy Wszystkich o modlitwę za dziecko oraz jego rodziców" – zaapelowali przedstawiciele Caritasu na swojej stronie internetowej.

RadioZET.pl/SI/Gość Legnicki