Zamknij

Kompletnie pijana pilnowała niepełnosprawnego dziecka. Miała ponad 3 promile

03.08.2019 09:56
Legnica. Kompletnie pijana matka zajmowała się niepełnosprawnym dzieckiem
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Policjanci z Legnicy zatrzymali w piątek kompletnie pijaną kobietę, która zajmowała się niepełnosprawnym 10-latkiem. Matce grozi nawet 5 lat więzienia. 

O tym, że pijana matka zajmuje się niepełnosprawnym dzieckiem policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zostali zaalarmowani w piątek około południa. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że 50-latka faktycznie jest kompletnie pijana - miała 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i trudno było z nią nawiązać jakikolwiek kontakt.

Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu, a 10-latka przekazano pod opiekę najbliższej rodzinie. Na szczęście nic mu się nie stało. Mimo to sprawa trafi teraz do sądu rodzinnego.

Zobacz także

Po interwencji w Legnicy policja przypomina, że nietrzeźwym rodzicom czy opiekunom za narażenie małoletnich dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia grozi kara do 5 lat więzienia. Przy okazji apelują, by w takich sytuacjach nie bać się reagować.

- Odpowiednia reakcja społeczeństwa na tego typu zachowania może zapobiec ewentualnej tragedii, do której mogłoby dojść z powodu braku właściwej opieki na dziećmi. Nie bójmy się reagować! - apeluje mł.asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Zobacz także

RadioZET.pl/Policja Legnicka