Zamknij

Nie żyje 13-letni Kuba. Do wypadku doszło na lekcji WF

Redakcja
28.10.2018 11:22
Nie żyje 13-letni Kuba. Do wypadku doszło na lekcji WF
fot. P.Krzyzanowski/PolskaPress

Do tragicznego wypadku doszło dwa tygodnie temu na lekcji wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Legnicy. W trakcie ćwiczeń drewniana kłoda uderzyła w głowę 13-latka.  W piątek - jak podaje portal Lca.pl - mimo starań lekarzy Kuba zmarł.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wypadek miał miejsce 12 października.  W trakcie lekcji wychowania fizycznego, uczniowie mieli grupowo przenieść konar drzewa, trzymając go nad głowami. Konar jednak spadł i przygniótł dwójkę uczniów. Jeden z chłopców został niegroźnie ranny. 13-letniego Kubę do szpitala zabrało pogotowie. Chłopiec musiał być reanimowany.

Zobacz także

W szpitalu okazało się, że Kuba ma złamane kości czaszki, a jego stan jest bardzo ciężki. Konieczna okazała się operacja neurochirurgiczna.

Jak podaje portal Lca.pl - mimo starań lekarzy, Kuba zmarł.

Prokuratura za zdarzenia obwinia nauczyciela. Postawiono mu dwa zarzuty - narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 10 uczniów oraz zarzut nieumyślnego spowodowania u jednego z podopiecznych ciężkiego obrażenia ciała stanowiącego chorobę realnie zagrażającą życiu.

Pedagog został poddany dozorowi policyjnemu. Jest także zawieszony w wykonywaniu zawodu nauczyciela.

RadioZET.pl/wyborcza.pl/BM