Zamknij

Nie żyje 9-miesięczne dziecko. Policja zatrzymała jego rodziców

07.12.2020 10:20

Nie żyje 9-miesięczny chłopiec, do którego w niedzielę wieczorem wezwano karetkę pogotowia i którego zgon stwierdzili ratownicy medyczni. Legnicka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka, u którego stwierdzono obrażenia głowy. Zatrzymani zostali rodzice dziecka.

Nie żyje 9-miesięczne dziecko
fot. Shutterstock

O sprawie, jako jeden z pierwszych, poinformował lokalny portal z Legnicy lca.pl. Donosi też o tym Polska Agencja Prasowa. Do tragedii miało dojść w niedzielę. Wieczorem do mieszkania na ul. Batorego wezwano karetkę pogotowia. Gdy ta dotarła na miejsce, zszokowani ratownicy ujrzeli w mieszkaniu martwe niemowlę.

Legnica. Nie żyje 9-miesięczne dziecko

- Zespół ratownictwa medycznego zastał 9-miesięcznego chłopczyka. Ponieważ widoczne były obrażenia główki, ratownicy niezwłocznie zawiadomili policję. Na miejsce udał się także prokurator i biegły z zakresu medycyny sądowej, który potwierdził obrażenia dziecka. Stwierdził obrażenia czaszkowo-mózgowe, które były przyczyną śmierci dziecka. W związku z tym prowadzimy śledztwo w sprawie zabójstwa – powiedziała w rozmowie z lca.pl Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Zobacz także

Dodała, że w czasie przyjazdu służb ratunkowych na miejscu był tylko 46-letni ojca chłopca. Mężczyzna, który – jak podała prokurator – miał już przeszłość kryminalną - został zatrzymany przez policję. W chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

Służby poszukiwały też matki chłopca, której w momencie przyjazdu pogotowia oraz zatrzymania 46-latka nie było w lokalu. Ostatecznie kobieta została zatrzymana w poniedziałek nad ranem. Jak podała Lidia Tkaczyszyn, kobieta była nałogową alkoholiczką. Ma również inne dzieci, względem których pozbawiona jest władzy rodzicielskiej. 

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/lca.pl/PAP