Zamknij

Włamywali się do piwnic, szukano ich od kilku miesięcy. Wpadli przez...bluzę z „Polską Walczącą” [WIDEO]

Redakcja
24.01.2019 14:08
Legnica
fot. You Tube screen

Policja zatrzymała dwóch złodziei, którzy od kilku miesięcy włamywali się do legnickich bloków i tamtejszych piwnic. Udało się ich złapać dopiero dzięki monitoringowi zamontowanemu przez mieszkańców jednego z bloków, gdzie grasowali przestępcy. Jak się okazało, wpadli przez... bluzę z symbolem „Polski Walczącej”.

O sprawie informuje Radio Wrocław. Dwóch mężczyzn od kilku miesięcy grasowało po legnickim osiedlu Piekary, włamując się do piwnic. Nie podano do wiadomości publicznej, co konkretnie udało im się ukraść, bez wątpienia jednak mieszkańcy osiedla przeżywali związany z tym ogromny stres. W jednym z nich postanowili sami zainterweniować i zamontowali kamery:

– Sąsiedzi mi zgłaszali, że złodzieje wchodzą na klatkę schodową i próbują wchodzić do mieszkań. Sprawdzają, czy są drzwi otwarte o 3-4 rano. Wymyśliłam, że monitoring i alarm na drzwi to jedyny sposób. To nie są duże pieniądze. Niewspółmierny koszt do strat emocjonalnych, jakie przeżywa się po takim włamaniu – mówi w rozmowie z Radiem Wrocław Jolanta Kurek, szefowa wspólnoty mieszkaniowej. 

Zobacz także

„Policjanci nie mieli problemów z ustaleniem tożsamości przestępców, bo... jeden ze sprawców nosił charakterystyczną bluzę ze znakiem »Polski Walczącej«. Pikanterii dodaje fakt, że w takim stroju włamywał się najczęściej do piwnic w rejonie ulic Batalionu »Zośka«, Okulickiego i Armii Krajowej” – czytamy na stronie internetowej „RWroc”.

Obaj mężczyźni zostali już zatrzymani przez policję. Jeśli udowodniona zostanie im kradzież z włamaniem, może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

RadioZET.pl/radiowroclaw.pl/MP