Zamknij

Nauczyciel WF-u usłyszał zarzuty. 13-latek walczy o życie

Redakcja
15.10.2018 15:49
Nauczyciel WF-u usłyszał zarzuty. 13-latek walczy o życie
fot. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA/Polska Press/East News

Tragiczny wypadek na lekcji WF-u w szkole podstawowej w Legnicy. Nauczyciel, który prowadził zajęcia w Lasku Złotoryjskim usłyszał dwa zarzuty. 13-latek, w którego głowę uderzyła drewniana kłoda, walczy o życie w szpitalu. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy w rozmowie z TVN24 powiedziała, że pierwszy zarzut dla nauczyciela WF-u dotyczy narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 10 uczniów. Drugi - nieumyślnego spowodowania u jednego z nich ciężkiego obrażenia ciała stanowiącego chorobę realnie zagrażającą życiu.

Mężczyźnie przydzielono dozór policyjny. Ponadto został zawieszony w prawach do wykonywania zawodu. Prokuratura nie ujawnia, czy przyznał się do zarzutów. 

Legnica. Tragedia na lekcji WF-u

Do dramatu w Lasku Złotoryjskim, gdzie odbywają się lekcje wychowania fizycznego, doszło w piątek, około godziny 14. Uczniowie klasy siódmej mieli wykonać kilka ćwiczeń siłowych.

 - W trakcie lekcji na polecenie nauczyciela chłopcy wykonywali ćwiczenia z konarem drzewa. To nim został uderzony jeden z uczniów - dodała Tkaczyszyn.

Zobacz także

13-latek ma połamane kości czaszki. Chłopak przeszedł operację i przebywa na oddziale intensywnej terapii. Wciąż nie odzyskał przytomności. Lekarze nie dają mu szans na przeżycie – informuję rodzice Kuby. 

RadioZET.pl/TVN24/DG