Zamknij

Tragedia na strzeżonym przejeździe. Kobieta zignorowała opuszczane rogatki

03.12.2021 12:07
Wypadek na przejeździe w Legnicy
fot. screen KM PSP w Legnicy

Kierująca samochodem osobowym 70-latka zginęła tuż po tym, jak wjechała na strzeżony przejazd kolejowy w Legnicy (woj. dolnośląskie) tuż pod pociąg.

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym wydarzył się na ulicy Bobrowej w Legnicy. W piątek wczesnym porankiem kierująca pojazdem seniorka wjechała tuż pod pociąg. Prawdopodobnie zignorowała sygnał i opuszczający się szlaban.

- 70-letnia kobieta wjechała na strzeżony przejazd kolejowy w momencie, kiedy opuszczały się rogatki –  powiedziała PAP aspirant Anna Grześków z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Legnica. Śmierć na przejeździe kolejowym. Kobieta wjechała pod pociąg 

"W wyniku zderzenia z pociągiem, samochód osobowy został wyrzucony na nasyp kolejowy w odległości ok. 15 metrów od drogi. Działania zastępów polegały na wydobyciu osoby poszkodowanej oraz udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. W wyniku odniesionych obrażeń osoba kierująca pojazdem osobowym poniosła śmierć" – przekazali strażacy z KP PSP w Legnicy.

Służby wyjaśnią w toku postępowania, czy w zdarzeniu nie wystąpiły inne przyczyny koszmarnego wypadku na przejeździe kolejowym.

RadioZET.pl/PAP/KP PSP w Legnicy Facebook

C