Zamknij

Potrącił 7-latkę na pasach i uciekł, dziecko zmarło. Śledczy zmieniają zarzut

26.01.2021 14:05
Legnica, potrącił 7-latkę, dziecko zmarło
fot. LUKASZ SOLSKI/East News, zdj. ilustracyjne

Nie żyje 7-letnia dziewczynka, którą potrącił na przejściu dla pieszych w Legnicy (woj. dolnośląskie) 34-latek z tego miasta. O życie dziecka przez kilkanaście dni walczyli dolnośląscy lekarze. Z ustaleń reporterki Radia ZET wynika, że mężczyzna potrącił dziewczynkę prowadząc pod wpływem narkotyków, a następnie, by zatrzeć ślady po wypadku, podpalił własne auto.

Tragiczny wypadek w Legnicy. Jak podaje serwis E-legnickie.pl, do zdarzenia doszło 8 stycznia, na przejściu dla pieszych na ulicy Chojnowskiej. Potrącona przez samochód dziewczynka w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Przez kilkanaście dni lekarze walczyli o jej życie. Niestety, życia dziecka nie udało się uratować - 7-latka zmarła w sobotę, 23 stycznia. Na wtorek śledczy zaplanowali sekcje zwłok ofiary.

Legnica. Potrącił 7-latkę na pasach, dziecko zmarło. Był pod wpływem narkotyków?

Kierowca usłyszał już zarzut spowodowania wypadku z następstwem w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a do tego ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy dziecku oraz posiadania narkotyków. Znaleziono je w domu kierowcy, a narkotest wykazał również, że w chwili zdarzenia mężczyzna również był pod ich wpływem.

"Z uwagi na śmierć dziecka prokurator - po zgromadzeniu niezbędnych w tym zakresie dowodów - będzie decydował w przedmiocie zmiany podejrzanemu zarzutu" – mówiła serwisowi lokalnemu Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Jak ustaliła z kolei reporterka Radia ZET Grażyna Wiatr, 34-latek miał jechać pod wpływem narkotyków, a po uderzeniu w dziewczynkę uciec i podpalić auto, żeby zatrzeć ślady. Obecnie przebywa w tymczasowym areszcie, na który zgodził się sąd.

RadioZET.pl/E-legnickie.pl/Grażyna Wiatr