Zamknij

Szok na Lubelszczyźnie. W swoim ogródku znalazł... legwana

11.09.2020 14:04
legwan w malinach
fot. Lubelska Policja

Mieszkaniec gminy Chodel (woj. lubelskie) powiadomił miejscową policję, że podczas prac w ogródku znalazł w malinach olbrzymią, blisko metrową jaszczurkę. Wysłany na miejsce patrol ustalił, że znaleziskiem okazał się... legwan.

Legwan został znaleziony przez mieszkańca gminy Chodel na terenie jego posesji. Mężczyzna pracował w swoim ogrodzie, gdy nagle zauważył w malinach tajemnicze stworzenie. Niezwłocznie powiadomił on mundurowych, że w malinach znalazł egzotyczne zwierzę "typu waran". Policjanci nie kryli zaskoczenia.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że "egzotyczna jaszczurka" to legwan, który uciekł swojemu właścicielowi. Gad zaniepokojony narastającym wokół niego zamieszaniem, wspiął się na drzewo.

Legwan w malinach. Nietypowa interwencja na Lubelszczyźnie

Policjanci dzięki pomocy pracowników urzędu gminy Chodel ustalili, że właścicielem zwierzęcia jest jeden z mieszkańców tej gminy i niedługo później metrowy jaszczur znalazł się w swoim domu.

Zobacz także

legwan 1
fot. Lubelska Policja
legwan 2
fot. Lubelska Policja
legwan 3
fot. Lubelska Policja

Zobacz także

Jak ustalili policjanci, nie było to pierwsze samowolne oddalenie się legwana. O tym, że zwierzę lubuje się w długich, samodzielnych wyprawach świadczy fakt, że został znaleziony aż w sąsiedniej miejscowości.

RadioZET.pl/ Policja Lubelska/ Kurier Lubelski