Zamknij

Rezydenci postawili warunek dotyczący pieniędzy

Redakcja
05.01.2018 20:38
Rezydenci postawili warunek dotyczący pieniędzy
fot. PAP

Lekarze postawili jeden warunek: załatwimy sprawę pieniędzy, to będziemy rozmawiać o poprawie sytuacji w służbie zdrowia - powiedział w piątek w trakcie spotkania rezydentów z ministrem zdrowia uczestniczący w rozmowach szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski.

Suski powiedział, że "negocjacje przebiegają w miłej atmosferze", ale warunek, jaki postawili lekarze, jest "warunkiem blokującym". Nie sprecyzował, czy chodzi o pieniądze na podwyżki dla rezydentów.

Zagłosuj

Popierasz lekarzy rezydentów w ich proteście?

Liczba głosów:

- Rozmowy trwają, padły propozycje z jednej i drugiej strony. To jest szukanie kompromisu i to jest, można powiedzieć, dobra wiadomość, natomiast wypracowanie kompromisu pewnie będzie trwało jeszcze jakiś czas. Nie sądzę, że dzisiaj się zakończy, bo problemów w służbie zdrowia jest bardzo wiele - ocenił.

W piątek w siedzibie Rzecznika Praw Pacjenta rozpoczęły się rozmowy ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła z rezydentami.

Protestujący domagają się m.in. zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB w 2021 r. oraz wzrostu wynagrodzeń pracowników medycznych. Od listopada prowadzą akcję wypowiadania klauzuli opt-out, czyli dobrowolnej zgody lekarza na pracę powyżej 48 godz. tygodniowo.

RadioZET.pl/pap/maal