Zamknij

Lekcje religii w szkole. Zajęcia tylko „po” lekcjach lub „przed” lekcjami

Redakcja
13.02.2019 21:17
Lekcje religii w szkole. Zajęcia tylko „po” lekcjach lub „przed” lekcjami
fot. Piotr Kamionka/REPORTER

Lekcje religii w szkołach mają odbywać się przed lekcjami lub po lekcjach. To odpowiedź warszawskiego ratusza na interpelację radnej w sprawie katechezy.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Agata Diduszko-Zyglewska w interpelacji do Rafała Trzaskowskiego zwróciła uwagę na umieszczanie przez dyrektorów nieobowiązkowej religii pomiędzy lekcjami. Zdaniem warszawskiej radnej stwarzało to chaos w przepełnionych szkołach i oznaczało wydłużanie planów zajęć do godzin późno popołudniowych. 

Jak podaje TOK FM, w imieniu prezydenta Warszawy głos zabrała wiceprezydent stolicy. Renata Kaznowska poinformowała, że władze Warszawy zwrócą się do dyrektorów szkół z prośbą o umieszczanie lekcji religii przed lekcjami lub po lekcjach. 

Lekcje religii w szkołach 

O udziale ucznia w zajęciach z religii decydują jego rodzice, natomiast uczeń pełnoletni sam podejmuje decyzję w tym zakresie. Uczeń może uczestniczyć w zajęciach z religii, z etyki, z obu tych przedmiotów, może też nie uczęszczać na zajęcia z żadnego z nich. 

Zobacz także

Warszawski ratusz przypomina, że dyrektorzy szkół nie mają prawa naciskać na rodziców, by tłumaczyli, dlaczego nie zapisali dziecka na lekcje religii. Każdy taki przypadek należy zgłaszać do organu nadzoru pedagogicznego. 

RadioZET.pl/TOK FM/DG