Leszek Miller pozywa "Fakt". "Rażące naruszenie dóbr osobistych"

Redakcja
03.09.2018 17:40
Leszek Miller pozywa "Fakt" za tytuł o jego synu
fot. PIOTR GRZYBOWSKI/AGENCJA SE/East News

Były premier Leszek Miller zapowiedział skierowanie pozwu sądowemu przeciwko wydawcy (Ringier Axel Springer Polska) i Robertowi Felusiowi, redaktorowi naczelnemu dziennika "Fakt". Gazeta w swoim weekendowym wydaniu artykuł o śmierci jego syna zatytułowała: "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"W związku z rażącym naruszeniem przez dziennik „Fakt” dóbr osobistych moich i mojej najbliższej rodziny kieruję pozew sądowy przeciwko wydawcy i red. naczelnemu" - napisał w poniedziałek Miller na Twitterze. Nie wiadomo, jakiego zadośćuczynienia będzie domagał się były premier.

Zobacz także

26 sierpnia zmarł Leszek Miller Junior. Ciało mężczyzny zostało znalezione w jego domu pod Warszawą. Zdaniem śledczych, który badają okoliczności śmierci mężczyzny, najbardziej prawdopodobne jest samobójstwo. 

W wydaniu na 1-2 września dziennik artykuł na temat śmierci Leszka Millera Juniora zatytułował: "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur".

To spotkało się z ostrą krytyką wśród dziennikarzy i internautów. W sobotę, kiedy odbył się pogrzeb Leszka Millera Juniora, redaktor naczelny "Faktu" Robert Feluś wydał oświadczenie, w którym przeprosił za tytuł tekstu.

Zobacz także

"W związku z artykułem na temat tragicznej śmierci Leszka Millera jr opublikowanym w sobotnim drukowanym wydaniu Faktu, pragnę przeprosić Pana, Panie Premierze, Pana Rodzinę oraz wszystkich naszych Czytelników, za treść i formę publikacji. Wykazaliśmy się brakiem szacunku, przekraczając granicę dobrego smaku i zasad, które powinny przyświecać zawodowi dziennikarza. To nie powinno się było wydarzyć. Panie Premierze, Proszę przyjąć moje najszczersze przeprosiny dla Pana i Pańskiej Rodziny" - napisał Feluś.

Oświadczenie opublikowano również w poniedziałkowym wydaniu "Faktu".

Zobacz także

RadioZET.pl/PTD